WYDALIŚMY

Jowita Woszczyńska Ezo Oneir

SUGAR FAIRY TALES

Jowita Woszczyńska

Mistrzyni Świata w dekorowaniu tortów (sugarcrafting) wydała podręcznik po technikach mistrzowskich w zdobieniu tortów oraz uczy w nim, jak krok po kroku robić z masy cukrowej baśniowe postacie i świat dookoła nich (przyrodę, przedmioty, ubiór, zwierzęta i wiele innych). Nie zabrakło również rozdziału o piernikach (przy okazji olbrzymiego domku z piernika Jasia i Małgosi) oraz przepisów kulinarnych na słodkości.

Zdjęcia, opracowanie graficzne i skład: Agnieszka Mlicka (Ezo Oneir)


NIEBIESKI CHŁOPIEC

Monika Rezmer

To wielowymiarowa publikacja – zawierająca badania wśród rodzin wychowujących dziecko ze spektrum autyzmu. Z jednej strony znajdziemy w niej definicje i odpowiedzi zgodne ze stanem najnowszej wiedzy psychologicznej, z drugiej poznamy na przykładzie Moniki historię walki o lepszą przyszłość dla Tomka. Słowa, które zmieniły Jej życie, usłyszała kilka lat wcześniej w gabinecie lekarskim:

“Pani syn może popaść w głębokie upośledzenie”.

Nie mogąc znaleźć pomocy jakiej potrzebowała, sama wykształciła się w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu. Siedem fakultetów, studiów podyplomowych i studia magisterskie – oto rezultat tego, że nie poddała się w poszukiwaniach pomocy dla swojego syna. Dzisiaj wydaje książkę, która opowiada o tej trudnej drodze, dając nadzieję i odpowiedzi innym rodzicom.


OPOWIEŚĆ O WĘDROWNYM PTAKU

BIRD WANDERER’S TALE

Margareta Wesołowska

Opowieść o przygodach małego ptaszka Pata, który odlatuje z domu na południu, na daleką, śnieżną północ. Pogodna historia o tym, że wszędzie na świecie – możemy znaleźć przyjaciół i poczuć się, jak w domu.

Książeczka kolorowa. Stron 32.

Tekst polsko-angielski. Przydatna do nauki języka angielskiego.

CO MA PIERNIK DO WIATRAKA?

Margareta Wesołowska

Krótka opowieść wierszem o odpowiedzi na sławną ripostę “Co ma piernik do wiatraka”. Okazuje się, że mają bardzo dużo wspólnego!

Książeczka kolorowa. Stron 20, format A5.

Zawiera kolorowankę.

NIE ZABIJA SIĘ POSŁAŃCA e-book

Margota Kott

Krótkie opowiadanie z wartką akcją, które zwyciężyło i zostało nagrodzone w konkursie “Nowości”. Przepowiednia, wróżka, tarot, złamane serce, zdrada i zbrodniczy plan.

Format: E-book

Morderstwo w Pradze

Margota Kott

Aleksandra otrzymuje list, w którym Tajemniczy Darczyńca proponuje jej spędzenie dwóch tygodni w Pradze wraz z osobą towarzyszącą. Pomimo niecodziennej propozycji, bohaterka decyduje się na podróż zabierając ze sobą Paulę. Korzystanie z atrakcji w luksusowym hotelu, magia praskich uliczek i degustacja lokalnego piwa to przez kilka pierwszych dni pobytu główne zajęcia dziewczyn. Beztroska szybko jednak zamienia się w koszmar, gdy jedna z nich nie wraca do pokoju hotelowego. 

Siedem cnót

Wydanie zbiorowe

Antologia poezji kobiecej siedmiu autorek, które połączyły pasja pisania, wrażliwość, odwaga, świadomość i moc sprawcza do realizowania marzeń. To kobiety w różnym wieku, w różnej sytuacji życiowej, z bagażem różnych doświadczeń i różnymi pomysłami na życie: Kamila Górniak z Bydgoszczy, Joanna Jurkiewicz-Gülmez z Poznania, Anna Pewniak z Wrocławia, Małgorzata Siemianowska z Solca Kujawskiego, Monika Wojciechowska z Siedlec, Agnieszka Krokowicz z Opola, Eliza Mikucka z Warszawy.

Liczba siedem rezonuje z wiarą, duchowością, przebudzeniem, świadomością, akceptacją, rozwojem, intuicją, wewnętrzną mądrością, głęboką kontemplacją, emocjami, uczuciami, manifestowaniem w czasie i przestrzeni szczęścia. Tomik składa się z 7 rozdziałów (po jednym dla każdej piszącej), w których znajdzie się 7 utworów o najważniejszych dla nich wartościach. Każdy rozdział otwiera baśniowe zdjęcie piszącej, wykonane przez bydgoską fotograficzkę artystyczną Agnieszkę Mlicką (Ezo Oneir).

W obecnych czasach posiadanie systemu wartości i kształtowanie odpowiedzialnych postaw moralnych niektórym może się wydawać tak obce jak baśniowa kraina – stąd konwencja fotografii. Poprzez własne wiersze chcą zachęcić kobiety, młodzież, czy też każdą osobę poszukującą swojej drogi do zweryfikowania poglądów dotyczących własnego systemu wartości. Wspólnym tomikiem pragną zachęcić osoby uzdolnione artystycznie, szczególnie osoby piszące poezję do prezentowania swojej twórczości i podążania za głosem serca oraz konsekwentnego działania w kierunku realizacji marzeń.

Dziewczyna z Północy

Małgorzata Siemianowska

Tomik poezji “Dziewczyna z Północy” to zbiór 40 wierszy, napisanych w latach 2000-2020, który jest odzwierciedleniem trudnego, pełnego emocji, a także braku świadomości okresu życia autorki oraz podsumowaniem dwudziestu lat jej twórczości.

Między wierszami

Robert Ryszawa

“Poezja Roberta Ryszawy jest utrzymana w postromantycznym tonie i staje się pretekstem do afirmacji esencjonalnej kobiecości. Autor poszukuje w tych relacjach z jednej strony elementu dopełniającego, z drugiej stara się odkryć, co różnicuje mężczyzn i kobiety. Można podejrzewać, że w zależności od perspektywy czytelnik odnajdzie nieświadomą akceptację patriarchalnych kodów, które ustawiają kobietę w roli muzy, gdzie, jak odgaduję, jest możliwa harmonijna koegzystencja płci, na przyjętych kulturowo zasadach. Jednak może się zdarzyć też tak, że inni znajdą tam krypto przedstawienia społeczno – kulturowej formy opresji, kiedy muza będąca natchnieniem poety, może zostać sprowadzona do roli przedmiotu męskiego pożądania. Dopóki bohaterkom podmiotu lirycznego udaje się tej kreacji unikać, czytelnik wciągnięty jest w grę nierozstrzygalności, w której waloryzowanie tego, co męskie i kobiece rozgrywa się na trzecim piętrze iluzji.”

Robert Brzęcki

Kompas Duszy

Ezo Oneir

“Od starożytnej myśli platońskiej po współczesne ruchy New Age – gdzie leży prawda dotycząca istnienia i celu duszy ludzkiej?
Znajdziecie tutaj relacje lekarzy psychiatrów i hipnoterapeutów z wieloletnią praktyką, którzy jednoznacznie wskazują na istnienie duszy, a nawet potrafią odpowiedzieć na pytanie, co dzieje się z nią między wcieleniami.
Autorka prowadzi czytelnika przez odpowiedzi na trudne pytania wskazując, że wszyscy jesteśmy istotami duchowymi z wyznaczonym zadaniem. Kompas naszej duszy posiada instrukcję obsługi, którą każdy potrafi odczytać. Gdy pojmiemy, co jest naszym wewnętrznym celem – wejdziemy na wyższy poziom świadomości, która na zawsze odmieni rzeczywistość”.

Kolorowe zdjęcia autorstwa Ezo Oneir, cytaty motywacyjne, stron 300.

Przestrzenie Wenus

Ezo Oneir

Poruszane tematy to kobiecość we współczesnym świecie, duchowość ciała, historia kobiet w czasach polowań na czarownice, o pierwotnej mocy kobiety, wyboru własnej drogi zgodnej z kobiecością oraz wiele innych kwestii (ujętych współcześnie, jak i osadzonych na przestrzeni dziejów).Do projektu zostało zaproszonych kilkadziesiąt kobiet. Ogromnym atutem książki jest szata graficzna – m.in. 30 kolorowych artystycznych fotografii kobiet, wraz z cytatami każdej z nich o tym, jak postrzegają kobiecość. Niektóre oprócz cytatu zawarły osobiste przesłanie dla innych kobiet.

Kolorowe zdjęcia autorstwa Ezo Oneir, cytaty motywacyjne, stron 300.