Spotkanie autorskie najmłodszej pisarki w wydawnictwie Ezooneir

15 marca 2022 r. w filii Biblioteki Miejskiej na Okolu w Bydgoszczy odbył się pierwszy wieczór autorski Jagody Chaberskiej. Jagoda jest najmłodszą autorką, która wydała powieść fantasy w wydawnictwie Ezooneir. Jest tegoroczną maturzystką i uczy się w V L.O. w Bydgoszczy.

Goście byli zadziwieni wiekiem, ale też dojrzałością autorki. Jagoda opowiedziała na spotkaniu o wielu rzeczach. Dowiedzieliśmy się m.in. tego, jak to się stało, że w tak młodym wieku napisała i wydała powieść. Okazało się, że pomogły w tym autorce… zajęcia zdalne w szkole z powodu pandemii. To właśnie w tym czasie powstała książka “Tego nie mogę ci powiedzieć”. Okazało się, że jeżeli się bardzo chce, to można pogodzić naukę w szkole średniej z pisaniem książki. Miała również wsparcie w rodzicach i polonistce.

W każdej bohaterce jest dużo z samej autorki i jej marzeń. Z książki, temat szybko zszedł na sport, który jest dla Jagody bardzo ważny. Niebawem podejdzie do egzaminu na instruktora wrotkarstwa. Okazało się również, że autorka ma wiele innych planów. Na szczęście wydanie drugiej części powieści również do nich należy.

Czy jej życie zmieniło się po wydaniu książki? Sama autorka tego nie zauważa, ale z pewnością warto było tego dokonać.

Spotkanie prowadziła Ezo Oneir – wydawczyni książki.

Leave a Reply