Sugar fairy tales – za kulisami

Czyli jak powstawała najsłodsza książka mistrzyni świata w sugarcraftinguPrzy okazji nowych planów wydawniczych, zebrało nam się na wspomnienia. Niebawem rozpoczną się prace nad nową książką mistrzyni świata. Treści będą jeszcze bardziej spektakularne i wyszukane, co z pewnością ucieszy posiadaczy Sugar Fairy Tales i fanów Jowity z branży cukierniczej na całym świecie. Książka mistrzyni dotarła praktycznie do każdego kraju na świecie. Ma nawet swoje zaszczytne miejsce w bibliotece kongresu w Waszyngtonie.

Spotkanie z Jowitą Woszczyńską, obecną mistrzynią świata w dekorowaniu tortów (tytuł zdobyła w Mediolanie w 2019 roku) poprowadzi Ezo Oneir, odpowiedzialna za skład i autorka zdjęć do książki Jowity, przyjaciółka mistrzyni i dyrektor wydawnictwa Ezooneir.

Jowita opowie o swoich początkach i inspiracjach – jednym słowem o swojej drodze do mistrzostw świata. A jest to droga niezwykła, bo w gruncie rzeczy bardzo oczywista i gdy się jej słucha, utwierdza w przekonaniu, że miłość i pasja potrafią każdego wspiąć na wyżyny kunsztu i artystycznej perfekcji.

„To spotkanie będzie wyjątkowe, ponieważ będzie można podziwiać zwycięski tort, którym Jowita wygrała mistrzostwa świata. Jak na rzeźbę spożywczą jest wyjątkowo trwały, chociaż przed wystawą wymagał paru napraw. Czas nie oszczędził  m.in. Kopernika, któremu odpadła ręka. To normalne zjawisko i niestety trzeba dużo zachodu, żeby cukiernicze arcydzieło nie ulegało zniszczeniu. Tym bardziej zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli tortu na żywo. Być może jest to ostatnia szansa! W końcu ma już ponad 3 lata!”

Ezo Oneir – dyrektor wydawnictwaZa kulisami – rok powstawania książki

Leave a Reply