Rozpoczynamy krajową dystrybucję książek!

Wydawnictwo Ezooneir podpisało właśnie umowę o dystrybucję z jedną z największych hurtowni książek w Polsce.

Wydawnictwo Ezooneir: zdroworozsądkowa kalkulacja – małe nakłady – szeroka dystrybucja

Jesteśmy w czasie zmiany zachowań konsumenckich. Pandemia z jednej strony sprzyjała kupowaniu książek, ale wymusiła też inną formę ich zakupu, czyli przez księgarnie internetowe. Internetowi sprzedawcy książek odnotowali 60-80% wzrost sprzedaży. Zaczynają z rynku znikać stacjonarne księgarnie, które toną w długach, a wraz z nimi wydawcy, którzy utopili majątek w olbrzymich nakładach. Drukarnie podwyższają ceny, gdyż hurtownie papieru zaliczyły od początku 2022 roku podwyżki m.in. 20%. Warto też wspomnieć, że cena książek w Polsce jest jedną z niższych w Europie, ale i tak zdaniem nabywców – to już prawie dobro luksusowe. Co więcej zmieniły się też preferencje czytelnicze. Według badań CBOS z 08.2021 już 7% badanych przekonało się do e-booków. Powyższe fakty, chociaż niezbyt optymistyczne, trzeba uznać, żeby nie pogrążyć się na rynku wydawniczym.

Agnieszka Mlicka (Ezo Oneir) – dyrektor wydawnictwa Ezooneir

Około 10 proc. wszystkich księgarni figuruje w rejestrze KRD. Duże problemy mają także wydawcy przez niepłacące księgarnie.

Ogólnopolska Baza Księgarń wskazuje, że w Polsce funkcjonuje ok. 1800 księgarń. Z tego co dziesiąta z nich widnieje w Krajowym Rejestrze Długów. Trafiło tam też ponad 170 wydawców, którzy mają na koncie milionowe zobowiązania finansowe, spowodowane w głównej mierze właśnie przez niepłacące księgarnie. 


Wiarygodny partner w biznesie

Firma Ateneum jest ogólnopolskim dystrybutorem zajmującym się hurtową sprzedażą, m.in. książek. Od początku swego istnienia Ateneum stawiała na najwyższą jakość obsługi klienta oraz kompleksowe zaopatrzenie asortymentowe. Z ich usług korzysta już ponad 5000 odbiorców w kraju i za granicą. Hurtownia w błyskawicznym tempie stała się liderem branży w południowej części Polski, jednocześnie rozwinęła działalność na terenie całego naszego kraju, a od 2010 roku rozszerzyła współpracę o rynki zagraniczne. W 2019 roku powiększyła powierzchnię magazynową do ponad 12 000 m2, dzięki czemu posiada w swej ofercie już ponad 150 000 indeksów. Ateneum, według Pulsu Biznesu, jest najdynamiczniej rozwijającym się dystrybutorem działającym na rynku księgarskim w Polsce, czego potwierdzeniem jest 9-krotne zdobycie Gazeli Biznesu. Ateneum zostało laureatem Diamentów Forbesa 2018, Diamentów Forbesa 2020, Diamentów Forbesa 2021 oraz Diamentów Forbesa 2022 – jedno z najbardziej prestiżowych i niezależnych wyróżnień w biznesie dla najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw Polsce.

Od kwietnia 2022 książki wydawnictwa Ezooneir jest dostępne przez kanały dystrybucji Ateneum.


W magazynach Ateneum istnieje możliwość składowania zrealizowanych zamówień, i wysyłki w żądanym terminie. Ateneum posiada flotę samochodów dostawczych, a także integrację informatyczną z wiodącymi firmami kurierskimi. Opis i zdjęcie ateneum.net.pl