POWIEŚCI

okładka Imperium Lilith przód

Imperium Lilith (data premiery 12.2018) to druga część trylogii Burze na Słońcu. Ewa znów znalazła się na rozstaju dróg. Akcja rozgrywa się w posiadłości nad jeziorem, gdzie zacierają się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. To właśnie tutaj łączą się światy duchowy i materialny oraz odbywają się rozmowy na temat przeznaczenia człowieka. Istnieje prawdopodobieństwo, że jeżeli nie w tej rzeczywistości, to przynajmniej możemy być szczęśliwi w światach równoległych. Mirka wybrała życie w świecie snów, by móc doświadczać miłości, ale w zamian wyrzekła się fizycznego ciała. Ewa wybiera rzeczywistość, ale żeby do niej powrócić, musi uśmiercić świadomą część swojej osobowości.

To pełna metafor opowieść o ranach, bólu, samotności współczesnego człowieka i radykalnym wybaczeniu, które stanowi prawdziwe odrodzenie.

Surrealistyczne odniesienia, mitologiczne nawiązania, przestrzeń na domysły, metaforyczna śmierć ego, fizyka kwantowa i szaleństwo na miarę Pani Bovary.

Dotknąć Absolutu okładka

Dotknąć Absolutu (data premiery 12.2019). Trudne i bolesne doświadczenia zmuszają trzy kobiety do wielkich, życiowych zmian. Nie znają się nawzajem, ale mają ze sobą więcej wspólnego, niż myślą. Ich losy splatają się podczas podróży do miejsca, które okaże się ich przeznaczeniem. To pierwsza powieść drogi, która każe czytelnikowi zweryfikować własne możliwości do podążania za marzeniami. Okazuje się bowiem, że to nie posiadanie, lecz jego brak, otwiera przed człowiekiem życiowe szanse na szczęście i spełnienie.

 

 

burze-na-sloncu-b-iext52161365Burze na Słońcu (data premiery 12.2017). Głowna bohaterka Ewa jest menedżerem sprzedaży w jednej z prestiżowych firm ubezpieczeniowych Nordica S.A. Jej obowiązki polegają na dopilnowaniu, aby wszyscy współpracujący z firmą agenci ubezpieczeniowi, aktywnie sprzedawali jej ofertę. Niestety plan sprzedażowy nie zostaje zrealizowany przez oddział w którym pracuje Ewa. Jej dyrektor przypłaca to zwolnieniem dyscyplinarnym, a likwidacja kolejnych stanowisk pracy w placówce to tylko kwestia czasu. Ewa, chcąc ratować swoją posadę, spotyka się z Igorem Horstem, agentem z jej sieci sprzedaży. Zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia. W tym samym dniu poznaje jego dobrego przyjaciela Wincenta. Niedługo potem, za namową Weroniki, koleżanki z pracy, dołącza do grupy reiki, której przewodzi Wincent. Przywódca robi na Ewie niekorzystne pierwsze wrażenie. Ta jednak chce być bliżej tajemniczego Igora, który jednak nie do końca uczestniczy w rytuałach grupy. Ewa przekonuje się jednak do mistrza za sprawą członkiń zgromadzenia, które odkrywają przed nią nowe, nieznane dotąd pokłady świadomości. Dziewczyna zdobywa przekonanie, że bycie w grupie i przyjęcie inicjacji ze strony nauczyciela jest jej receptą na szczęście i spełnienie. Podświadomie tęskni do spokoju, ładu, bezpieczeństwa i porządku w swoim życiu. Uważa, że za sprawą grupy duchowej jest w stanie zdobyć się na odwagę i poukładać swoje sprawy według własnych pragnień. Niestety inicjacja reiki okazuje się dla niej fatalna w skutkach. Ewa robi się coraz słabsza, mdleje, a jej ciało fizyczne zaczyna się wyniszcza. Igor odrzuca Ewę i decyduje się na powrót do swojej żony Mirki, która przebywa w tamtym czasie w szpitalu psychiatrycznym z powodu nękających ją wizji. Grupa, która powinna służyć Ewie wsparciem, reaguje zupełnie odwrotnie. Krążą plotki, że to ona, poprzez swoją inicjację, sprowadziła do nich złe demony. Nie mogąc znaleźć zrozumienia w grupie, dziewczyna udaje się w tajemnicy do Znachora. Ten uświadamia ją, że wpadła w sidła przywódcy, który zmaga się z manią prześladowczą. Wincent szybko wyczuwa męską energię Znachora w polu Ewy i dostrzega nieposłuszeństwo dziewczyny. Zaczyna się polowanie na czarownice. Ewa zostaje wyrzucona z grupy pod pozorem uprawiania czarnej magii i czynienia rytuałów mających szkodzić członkom zgromadzenia. W tym samym czasie otrzymuje wypowiedzenie z pracy, a jej miłość życia – Igor, znika bez śladu…

Transformacja cienia - okładka

Transformacja cienia to ostatnia część trylogii Burze na Słońcu. Do głosu dochodzi Igor i opowiada wersję wydarzeń, które zostały opisane z perspektywy Ewy w części pierwszej.