AUTORZY

Fot. Ezo Oneir

JOWITA WOSZCZYŃSKA

Mistrzyni Świata w Sugarcraftingu

Pasja do sugarcraftingu istniała w Niej od zawsze. W dzieciństwie, gdy produkty do dekorowania były poza zasięgiem, potrafiła z migdałów i syropu cukrowego przygotować marcepan z którego powstawały słodkie dekoracje. Swoją miłość do sugarcraftingu postanowiła doskonalić wiele lat później na wyspie Jersey. Magia tego odciętego od reszty świata miejsca, pełnego artystycznych inspiracji, miała wpływ na wybór Jej dalszej drogi. Tutaj po raz pierwszy natrafiła na masę cukrową. Od tamtej pory wszystkie inne pasje ustąpiły sugarcraftingowi. Obserwując prace dekoratorek, jak Peggy Porshen czy Lindy Smith, rozwijała swój warsztat. Dzisiaj dumnie może tytułować się Mistrzynią Polski i Mistrzynią Świata w dekoracji tortów.

Z pomocą fotograficzki i artystki Ezo Oneir wydała książkę, która w pierwszym kwartale od premiery rozeszła się po całym świecie i stanowi must have każdego, komu zależy na byciu profesjonalistą w branży cukierniczej.

Fot. Ezo Oneir

MAŁGORZATA SIEMIANOWSKA

Kobieta Treściująca Magią

Małgorzata jest Kobietą Treściującą – zawodowo i hobbystycznie od 2000 roku tworzy różne formy tekstowe – od dziennikarskich po marketingowe. Jednak bardziej pasjonuje ją pisanie literackie, a szczególnie magiczne opowiadania i wiersze. Ukończyła studia polonistyczne o specjalizacji dziennikarskiej na bydgoskim Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego. Obecnie studiuje redakcję językową tekstu na Uniwersytecie Warszawskim.
Jest energetyczną i wrażliwą Wizjonerką, a jej orężem w drodze do celu jest odwaga.

Pisanie – kreatywne, ekspresywne i magiczne – wykorzystuje jako narzędzie do rozwoju osobistego. Wiedzą i praktyką dzieli się podczas warsztatów pisania. Przygotowuje platformę internetową dla kobiet przedsiębiorczych, które poszukują mistycznych środków wyrazu w opisywaniu działań biznesowych.

Debiutowała tomikiem „Dziewczyna z Północy”. Poprowadziła również 6 debiutantek i wraz z nimi wydała antologię poezji „7 cnót”.

Fot. Ezo Oneir

MARGOTA KOTT

Mroczna królowa kryminałów

Wielbicielka kotów, kryminałów, piwa i czeskiej literatury. Magister biologii. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunkach: kryminologia i kryminalistyka, pomoc psychologiczna oraz socjoterapia. Pracownik laboratorium uniwersyteckiego. Aktualnie prowadzi własną firmę w branży nieruchomości.
Autorka powieści kryminalnej “Kolor miłości i krwi”, poradnika “Kompendium wiedzy dla autorów kryminałów”. Publikowała w zbiorach: “Kreatywne pisanie. 12 debiutów”, “Wolność. Kocham i rozumiem”, “Między pragnieniem a rozwagą”, “Lęk nasz powszedni”.

Laureatka wielu konkursów literackich m.in.: “Nowa legenda toruńska”, “Tamtej nocy w Złotowie”, “Kryminał na 100-lecie AGH”, “Stulecie kryminału”.
Uczestniczka wielu warsztatów i kursów kreatywnego pisania. Recenzentka powieści kryminalnych i thrillerów na portalu Zbrodnia w Bibliotece. Prowadzi bloga literackiego Czerwone i Czarne.

Fot. Ezo Oneir

EZO ONEIR

Podróżniczka po onirycznych krainach i światach równoległych

Autorka powieści “Burze na Słońcu”, “Imperium Lilith”, “Transformacji Cienia”, “Dotknąć Absolutu”, a także przewodników “Kompas Duszy” i “Przestrzenie Wenus”. W przygotowaniu powieści z pogranicza dark fantasy i ezoteryki: “Piąta gęstość”, “Egregor” i “Tulpa”

Jej powieści zawierają surrealistyczne odniesienia, dualizm ducha i świata, nieskończoną przestrzeń wariantów, śmierć ego i opisują ludzką samotność… Powieści poruszają kwestie wyborów ludzkich, wyłamywania się ze schematów społecznych, bolesnego doświadczania rzeczywistości i przemyśleń nad losem człowieka. Światy przenikają się i tworzą surrealistyczną mieszankę myśli, wizji i przeżyć duchowych. Bohaterowie są zwykle zagubieni, samotni i poszukujący swojej drogi. Ukazują naszą rzeczywistość jako jeden z wielu przenikających się wariantów.

Ezo Oneir to pseudonim Agnieszki Mlickiej, która jest również dyrektorem wydawnictwa Ezooneir.