ONE TRIBE – podróż, pisanie, przyjaźń, wspólnota

Powstanie wspólnoty pisarskiej ONE TRIBE

Tworząc projekt One Tribe wyobraziłyśmy sobie nasze marzenia i to do czego dążymy w życiu, zgromadzone w jednym miejscu, uzupełniające się i dające innym szczególną wartość. Dwa drzewa, niezależne, a jednak splecione ze sobą konarami.

Początki wspólnoty pisarskiej sięgają kilka lat wstecz. Wiosną, 2019 roku wystartował blog pisarski, którego pomysłodawczynią była Justyna Niebieszczańska. Artykuły były pisane przez osoby, które chciały sprawdzić siebie w krótkich formach pisarskich. Felietony, eseje, reportaże, opowiadania. Wysoka jakość tekstów w dobranej graficznej oprawie sprawiała, że blog czytało się chętnie do porannej kawy. Za oprawę wizualną odpowiadałam osobiście. Rzeczy, które udało nam się dokonać w tamtym czasie są obecnie filarami wspólnoty. Cztery lata później nastał moment, w którym poczułyśmy, że jesteśmy gotowe na więcej. Blog nadal istnieje i będzie jedną z mocnych stron projektu.

W międzyczasie Justyna prowadziła warsztaty kreatywnego pisania. Przez jej ręce przewinęło się wiele talentów pisarskich. Jedni przyszli tylko na chwilę, inni zostali na dobre. I to właśnie ci ostatni, z zaufaniem i ogromną chęcią, tworzą wspólnotę pisarską One Tribe. Wyjazd który opisuje ta książka był drugim kursem kreatywnego pisania we Włoszech.

Prowadzę kursy fotografii kreatywnej dla każdej grupy wiekowej. Pomijam tam kwestie techniczne, bo niektórzy uczestnicy robią zdjęcia po prostu smartfonem. W moich zajęciach bardziej chodzi o to, żeby nie tyle patrzeć, co zacząć dostrzegać. Uważność sprawia, że nasza wyobraźnia staje się większa, zmysły wyostrzają się, zaczynamy postrzegać siebie jako część wszechświata, a nie jego centrum. Taki kurs patrzenia i uważności doskonale komponuje się z kursem piania, dlatego z pewnością niebawem połączymy nasze siły z Justyną i damy uczestnikom o wiele więcej okazji do rozwijania talentów.

Kursy pisarskie, gdzie dzielisz przestrzeń z innymi piszącymi są popularne z kilku powodów (błahych, oczywistych i tych głębokich, intymnych):

1. Podchodząc do tematu z punktu widzenia praktycznego, wzrastające zainteresowanie literaturą i pisarstwem wynika z chęci rozwoju. Coraz więcej osób interesuje się pisaniem ze względu na media społecznościowe i działalność w Internecie, i chce rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie. Kursy pisarskie pozwalają uczestnikom zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do tworzenia wysokiej jakości tekstów.

2. Kursy pisarskie mają na celu nie tylko przekazanie wiedzy, ale także zapewnienie uczestnikom indywidualnej pomocy i wsparcia w rozwoju pisarskim. Uczestnicy mają możliwość uzyskania konstruktywnej krytyki i porad od doświadczonych instruktorów, co pomaga im polepszyć swoje umiejętności.

3. Tworzenie społeczności pisarskiej, bo kursy często gromadzą osoby o podobnych zainteresowaniach i pasji do pisania. Dzięki temu, uczestnicy mają szansę nawiązać kontakty z innymi pisarzami, wymieniać się opiniami i doświadczeniami, a także wspierać się wzajemnie w procesie twórczym.

4. Kursy pisarskie mogą dostarczyć uczestnikom motywacji i dyscypliny niezbędnych do kontynuowania i ukończenia projektów pisarskich. Regularne spotkania, zadania i terminy pomagają uczestnikom zachować regularność w pisaniu i utrzymać zaangażowanie w swoje projekty.

5. Możliwość publikacji i zdobycia uwagi wydawców. Niektóre kursy pisarskie oferują uczestnikom możliwość publikacji swoich prac lub prezentacji przed wydawcami. Dla wielu aspirujących pisarzy jest to wielkie wyróżnienie. Osobiście prowadzę wydawnictwo, więc takie działania w One Tribe również są możliwe.

Co zyskujesz należąc do wspólnoty?

Wyjazdy, szkolenia, kursy i wspólne pisarskie oraz fotograficzne projekty to tylko niektóre z możliwości, jakie Ci dajemy, gdy postanowisz rozwijać swoje umiejętności z nami. Pomożemy wznieść Twoje pisanie i kreatywność na wyższy poziom. Publikując na blogu spotkasz ludzi takich jak Ty. Ludzi, którzy kochają wyrażać siebie i swoją kreatywność poprzez pisanie. Możesz dołączyć do grupy Kreatywnego Pisania i spróbować swoich sił oraz doświadczyć prawdziwej pisarskiej wspólnoty. Przestaniesz pisać „do szufady” i zaczniesz dzielić się swoją twórczością ze światem. Pozbędziesz się wymówek, aby nie pisać. Przecież chcesz! Z nami nie będzie już odwrotu.

Poznaj ludzi, którzy podążają tą samą drogą. Każdy podąża życiową ścieżką sam i nigdy nie poznamy drugiej osoby do końca. Ba, możemy nawet do końca nigdy nie poznać samych siebie. Ale poprzez pisanie, nasze dusze łączą się wspólną cząstką.

PO PIERWSZE: CHCEMY TWORZYĆ SPOŁECZNOŚĆ

Szukasz bezpiecznej przestrzeni w której pragniesz rozwijać się pisarsko, ale paraliżuje cię myśl o tym, że to, co napiszesz będzie krytykowane na forum? Tutaj jest inaczej. Motto brzmi:

“You’re enough to write”.

Zajęcia z kreatywnego pisania będą dla ciebie prawdziwym wyzwoleniem kreatywności bez niepotrzebnego stresu.

PO DRUGIE: DAJEMY MOŻLIWOŚCI ROZWOJU

Decydując się na One Tribe masz pewność, że otrzymujesz opiekę profesjonalistów, którzy sprawią, że urosną ci skrzydła. A jeżeli będziesz już gotów do lotu – poprowadzimy cię przez proces wydania własnej książki.

PO TRZECIE: TWOJA PUBLIKACJA NA BLOGU LUB W CZASOPIŚMIE

Dajemy ci możliwość zaistnienia z własną twórczością na naszym blogu. Najlepsze teksty zostaną wydrukowane w piśmie “One Tribe”, które tworzymy. Dajemy wartość z której same chciałybyśmy skorzystać w momencie, gdy zaczynałyśmy przygodę z pisaniem.

PO CZWARTE: NAGRADZAMY

W One Tribe organizujemy wiele konkursów, w których nagrodami oprócz publikacji twoich treści, są wejściówki na nasze najcenniejsze kursy, prelekcje i szkolenia.

PO PIĄTE: ZABIERZEMY CIĘ W PODRÓŻ, KTÓRA ODMIENI TWOJE ŻYCIE

Brzmi jak banał? Przekonaj się! Z podróży z pisaniem – writing retreat, uczestnicy wracają z innym poczuciem sprawczości, z pomysłami na powieść, opowiadanie lub wiersz. Zawierają przyjaźnie i przeżywają wyjątkowe chwile.

PO SZÓSTE: UWIECZNIAMY NAJPIĘKNIEJSZE PISARSKIE PROCESY

Z każdego wydarzenia pisarskiego powstaje “Journal writing retreat”, zawierający teorię, ćwiczenia i teksty uczestników z opisem sytuacyjnym tego, jak powstawały.

Jeżeli czujesz, że to miejsce dla Ciebie, zapraszamy do obserwowania naszej strony:

Zapraszamy do wspólnoty!

Cudownie będzie Cię poznać!

Justyna & Ezo

Więcej o nas:

Leave a Reply