O AUTORCE

„Poza Rzeczywistością” to nazwa marki, której twórczynią jest Ezo Oneir. Pseudonim artystyczny, który przyjęła artystka, pochodzi od dwóch kluczowych słów określających jej twórczość: ezoteryki i oniryzmu. Ezo jest autorką powieści oraz fotografikiem.  Prowadzi działania na terenie całego kraju. Wyłamała się z typowej konwencji fotografii artystycznej. Zdjęcie stanowi dla niej szkic do ukazania oblicza modeli jako zjaw sennych. Sięga po inspirację do innych wymiarów i galaktyk. Jej prace to połączenie onirycznej baśni i wizualizacji podróży duchowych.
Sama mówi o swojej twórczości:

„Nie ulegam modzie i trendom, nie boję się używania koloru, ocierania się o definicję kiczu i łamania reguł w fotografii. Ulegam natomiast zdecydowanie emocjom i chwilom. W nowe doświadczenia i projekty artystyczne wchodzę z ciekawością i zaufaniem. Zdjęcie stanowi  dla mnie szkic do dalszej pracy. Maluję więc graficznie – stwarzam inne światy, wymiary i bajki”.

Podobnie jak fotografia, jej powieści poruszają kwestie wyborów ludzkich, wyłamywania się ze schematów społecznych, bolesnego doświadczania rzeczywistości i przemyśleń nad losem człowieka. Światy przenikają się i tworzą surrealistyczną mieszankę myśli, wizji i przeżyć duchowych. Bohaterowie są zwykle zagubieni, samotni i poszukujący swojej drogi. Ukazują naszą rzeczywistość jako jeden z wielu przenikających się wariantów. Autorka jest bowiem od lat zwolenniczką teorii wynikających z fizyki kwantowej dotyczących wieloświatów oraz alternatywnych form bazujących na interpretacji naukowych teorii, w tym transerfingu rzeczywistości.

PROFIL NA FACEBOOKU