KRYMINAŁ I SENSACJA

Okładka książki sensacja wydawnictwo Ezooneir

SAPERE AUDE

Małgorzata Sambor-Cao

Michael van Horn, główny bohater – jest młody, przystojny i bogaty. Może spędzić życie korzystając z rodzinnego majątku. On jednak chce pozostawić po sobie coś więcej, niż tylko dobra materialne. Dla wartości w które wierzy, nie zawaha się wejść w drogę nawet bezwzględnym meksykańskim gangom. Nie przewidział jednak, że przyjdzie mu stoczyć walkę, w której stawka będzie większa, niż wartość jego życia.

„Sapere Aude” wciąga czytelnika w ciekawy, lecz brutalny świat. Wyzwania postawione przed bohaterami wyzwalają w nich najgorsze instynkty, ale pokazują też siłę, która ujawnia się w człowieku postawionym w ekstremalnie trudnej sytuacji.

Jeżeli szukasz powieści sensacyjnej to jest to klasyka gatunku. Długo pamięta się o tym, co się przeczytało. W czasie lektury zadajemy sobie pytanie: Ile jesteśmy w stanie znieść, aby pozostać wiernym swoim wartościom?


Okładka książki sensacja wydawnictwo Ezooneir

SAPERE AUDE II cz. 1

Małgorzata Sambor-Cao

Michael van Horn zostaje odnaleziony. Trafia do jednego z najlepszych szpitali w Meksyku w stanie krytycznym. Rozpoczyna się walka o jego życie, do której staje zespół wysokiej klasy specjalistów. To jedna może okazać się za mało, by wyrwać go z objęć śmierci. Generał Arjona nie może dopuścić do tego, by Michael powiedział prawdę…

Czy uda się Michaelowi wygrać tę walkę i znajdzie w sobie siłę, by poradzić sobie z tym, co go spotkało? Jak w takich okolicznościach zachować wiarę w sens dotychczasowych działań? Na ile to, co przeżył, zmieni jego życie i sposób myślenia?


Okładka książki sensacja wydawnictwo Ezooneir

SAPERE AUDE II cz. 2

Małgorzata Sambor-Cao

Michael po traumatycznych przeżyciach w Meksyku, wraca do domu, do Nowego Jorku. Wydawać by się mogło, że teraz już może skupić się na sobie i sprawach swojej firmy. Ale Molina wciąż działa i krzywdzi dzieci takie, jak Clara. To wystarczy, aby Michael pragnął ukrócić ten proceder. W dodatku dał słowo Perezowi, że pomoże mu zniszczyć mafiosa.

Czy dotrzyma słowa? Czy znajdzie czas i siłę, by pomóc innym, gdy sam potrzebuje pomocy? Dlaczego nawet przyjaciołom nie potrafi pomóc?


Okładka książki

PUNKT ZWROTNY

Małgorzata Sambor-Cao

Paryż – miasto tysiąca świateł i miłości. Michael van Horn, po przeżytej traumie, przyjeżdża tu z nadzieją na odzyskanie spokoju. Chce zapomnieć o tym, co przeżył w piwnicy w Milpa Alta. Rany jeszcze się nie zabliźniły, ale mężczyzna powoli odzyskuje równowagę. Do czasu, kiedy jeden wybuch szczerego śmiechu sprawi, że jego życie zmieni bieg i znów stanie się ucieczką.

Po sukcesie bestsellerowej powieści „Sapere Aude”, tym razem autorka zabiera nas w podróż do Francji i prowokuje do odwagi spojrzenia w głąb siebie. Historia Michaela porusza czytelnika, bo opowiada o zaprzepaszczonych szansach. Jego dalsze losy naznacza strach, który czai się w każdym z nas i dlatego nie można oderwać się od lektury, aż do ostatniego zdania.