Sesja zdjęciowa – najważniejsze odpowiedzi

Z doświadczenia wiem, że często trudno zdefiniować swoje potrzeby dotyczące sesji zdjęciowej. Szczególnie dotyczy to ujęć poddawanych modyfikacji graficznej, kiedy pozuje się do wizji, która na dany moment istnieje tylko w głowie twórcy. Zastanawiasz się ile w tym wszystkim wymaga się twojego zaangażowania, zdolności, umiejętności. Zastanawiasz się, czy temu podołasz. To zupełnie naturalne, że właśnie takie pytania się pojawiają.

Szczerze odpowiem, że proces tworzenia poniższych baśni zależy również od ciebie. Możesz nie mieć umiejętności aktorskich, nie posiadać figury modelki i być „zielona” w kwestiach pozowania. To są rzeczy przez które przejdziemy razem i zaufaj, że będzie to niesamowita przygoda. Na sesji panuje luźna atmosfera. Jesteśmy dla siebie – rozmawiamy. Wystarczy akceptacja siebie i entuzjazm dla nowych doświadczeń i powstanie piękna, tylko twoja baśń.

JAKIE KONKRETNIE UJĘCIA OTRZYMAM?

Gdy oglądasz galerię moich zdjęć bez problemu rozpoznajesz styl w jakim tworzę. Wszystkie ujęcia mają w sobie wspólny pierwiastek, który cię przyciągnął i wobec którego odczuwasz konkretne uczucia. W rzeczywistości posiadam kilka nurtów, które przedstawiam poniżej. Wybierz ten, który najbardziej tobie odpowiada. Zdjęcia mogą zostać wykonane w różnej stylistyce – mrocznej, analogowej, świetlistej lub baśniowej. Dla niezdecydowanych – pakiet zawierający każdy z wymienionych rodzajów lub pojedyncze ujęcie.

MAKE-UP. SZALEĆ, CZY NIE?

Zdjęcia nie wymagają od Ciebie profesjonalnego makijażu. W większości przypadków wystarczy mocniej podkreślić oczy. Jeżeli jednak uważasz, że dzięki profesjonalnej stylizacji poczujesz się pewniej – nie wahaj się i przed sesją umów się na wizytę do makijażystki. Pamiętaj jednak o tym, żeby nie przesadzić. Szczególnie dotyczy to osób, które nie noszą makijażu na co dzień.

CO ZE STROJEM? JAK UBRAĆ SIĘ NA SESJĘ?

Jeżeli wybrałaś wariant z sukienkami z wypożyczalni – wiadomo, że masz problem z głowy. W innym przypadku ubierz się jak najprościej. Co to oznacza? Wybierz w miarę klasyczny fason ubrania bez współczesnych wzorów (kropki, krata szkocka, paski, nadruki graficzne, napisy, sportowe loga itp.). Dlaczego? Ponieważ rozpraszają uwagę od głównego przekazu zdjęcia. Ten magiczny „x-factor” w mojej fotografii polega między innymi na braku współczesnych wzorów i atrybutów, jak np. okulary i wyżej wspomniane wzory na ubraniach. Lepiej wyglądają też włosy naturalnie rozpuszczone niż spięte, ufryzowane czy wystylizowane lokówką. Przyjrzyj się jeszcze raz zdjęciom w galerii właśnie pod kątem ubioru, makijażu i fryzury. Zobaczysz, że wbrew pozorom – dużą rolę odgrywa tutaj naturalność i prostota w wizerunku.

GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ SESJE? CZY JEST MOŻLIWY DOJAZD FOTOGRAFA?

Sesje są w 100% plenerowe, przy czym tło często zmieniane jest w trakcie obróbki graficznej. Do wykonania zdjęć wystarczy nam skrawek otwartej przestrzeni – plaża, pole, park lub las. Dojazd fotografa jest dodatkowo płatny i możliwy na terenie całej Polski. Na sesje można również dojechać do Bydgoszczy.