AKTUALNE WYDARZENIA

Portret Wielokrotny – Rejs#001 czyli Twórcze Spotkanie na fali

Niedziela, 3 luty 2019 o 16:00

STUDIO REJS – dom na wodzie ul. Tamka (obok śluzy)

 

Premiera surrealistycznej powieści „Imperium Lilith” Ezo Oneir

Wtorek, 5 marca 2019 o 17:30

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy

ul. Grunwaldzka 33

 • Zapraszamy na premierę IMPERIUM LILITH – surrealistycznej powieści osadzonej w światach równoległych. Książka stanowi drugą część trylogii Burze na Słońcu, ale konstrukcyjnie różni się od poprzedniczki. Burze na Słońcu to historia bardzo współczesna, która osadza akcję w tej rzeczywistości. Imperium Lilith rozrasta się w innych wymiarach i światach równoległych. Pod zagadkowymi wydarzeniami, żonglowaniem czasem i przestrzenią – kryje się opowieść o poszukiwaniu miłości, uniwersalnym bólu doświadczania i istnienia. Autorka czerpie inspirację od współczesnych surrealistów, ale przede wszystkim z własnego wnętrza.

  „Imperium Lilith” to bardzo ciężki kaliber emocji. Przypatrujemy się swojemu życiu i zastanawiamy się: „Co by było, gdyby…?”. Pomagają nam w tym doświadczeni ludzie spotkani nieprzypadkowo, ale również nierealne postacie, które znają odpowiedzi na nasze pytania. Są jak dobre duchy postawione nam na drodze. Łatwo jednak dać się zwieść, bo tam gdzie dobro – tam również czai się zło. Gdzieś między wymiarami i światami równoległymi, do których drzwi otwiera Strażnik Portalu – przestrzeń przemierza Wędrowiec. Byt ten słyszy modlitwy ludzi i spełnia ich życzenia. Co się jednak stanie, jeżeli pod Wędrowca podszyje się Lilith? Demon będący naszym lustrem żeruje na największych słabościach…

  O AUTORCE:
  Ezo Oneir [ezo onir] to kreatorka marki Poza Rzeczywistością, powieściopisarka i fotograficzka. W twórczości sięga po inspirację do innych wymiarów i galaktyk. Łączy oniryczną baśń i wizualizacje podróży duchowych. Ukazuje życie, jako jeden z wariantów według teorii transerfingu rzeczywistości. Niegdyś pracownik kadry
  zarządzającej w kilku korporacjach. Ostatecznie zrezygnowała z rozwoju kariery biznesowej na rzecz działalności artystycznej.

  Na spotkaniu będzie można nabyć powieść w cenie promocyjnej 35,00 PLN z osobistym wpisem od autorki. Książka zawiera barwne, surrealistyczne fotografiki bohaterów występujących w powieści. W role główne wcielili się mecenasi kultury, którzy przyczynili się do wydania powieści. Spotkanie połączone będzie z wystawą przedstawiającą bohaterów.

  Serdecznie zapraszamy!

 

wydarzenie Wieża Ciśnień

WERNISAŻ ARTYSTYCZNY
Wieża Ciśnień w Bydgoszczy, Filarecka 1
16.11.2018 o godz. 18:00
Na wernisażu poczęstunek i toast.
Wystawa fotografii, które będą zamieszczone w powieści „Imperium Lilith” autorstwa Ezo Oneir. Książka dostępna będzie na początku 2019 roku m.in. w Empiku.

W bohaterów wcieliły się osoby wspierające projekt wydania książki.
Co więcej, zbiórka już osiągnęła 100% i trwa nadal. A zatem do 29 października możesz dołączyć do bohaterów. Jest jeszcze czas, aby Twoje zdjęcie znalazło się w powieści!
Więcej o zbiórce tutaj:
https://expressbydgoski.pl/ezo-oneir-prowadzi-zbiorke-na-wydanie-drugiej-czesci-trylogii-burz-na-sloncu-zapraszajac-na-karty-stron-imperium-lilith/ar/13528140

O CZYM JEST „IMPERIUM LILITH”
To niszowa powieść, której treść zaniepokoi Wasze umysły.
W dzisiejszym świecie wszystko, czego nie da się wyjaśnić naukowo zostaje spychane jako niezgodne z przyjęta normą. W pierwszej części trylogii „Burze na Słońcu” Weronika zadała Ewie kluczowe pytanie.
„A co, jeżeli wszystkie osoby, które są leczone psychiatrycznie, są zdrowe? Co, jeżeli faktycznie słyszą głosy niewidzialnych istot? Nie jesteśmy tutaj sami. Ludzie żyją w otoczce iluzji, odgrodzeni od prawdziwego świata, który pozostaje dla nich niewidzialny. A Mirka nie tylko wie o istnieniu tamtego świata, ale się w nim porusza. A kiedy już raz przekroczysz te drzwi, nie zapomnisz o tym, co za nimi widziałaś”.
Co mają wspólnego schizofrenia, rozdwojenie jaźni, teoria „Przestrzeni Wariantów” Zelanda i maszyna o nazwie Wielki Zderzacz Hadronów?

„Imperium Lilith” to druga część trylogii „Burze na Słońcu”. Ewa znów stanęła na rozstaju dróg, gotowa zamknąć za sobą przeszłość. Akcja rozgrywa się w posiadłości nad jeziorem. Przestrzenie i czas nachodzą na siebie. Okazuje się, że jest to miejsce, które zdeterminowało los wielu osób przed Ewą. To tutaj, w miejscu gdzie łączy się świat duchowy i materialny – odbywają się rozmowy dotyczące przeznaczenia człowieka. Niezależnie od tego, jaki pogląd wyrażasz, prawda zawsze będzie po twojej stronie. Doktryna karmy, kary za grzechy, czy w końcu powinności bycia szczęśliwym z samej definicji, to jedynie postulaty, które podobnie jak w fizyce kwantowej – wskazują rodzaj obranej drogi. Życie staje się szeregiem doświadczeń na udowodnienie przyjętej przez siebie prawdy. Bez względu na to, jaką teorię wybierzesz dla siebie, będzie ona skuteczna i zmaterializuje się w twoim życiu.
Powyższe założenia to teoria „Przestrzeni Wariantów” Vadima Zelanda. Autor wysnuwa teorię, że wielowariantowość rzeczywistości stanowi punkt wyjścia, jak zero w układzie współrzędnych. Jeżeli za punkt zero przyjmie się, że rzeczywistość manifestuje się w nieskończonej ilości form, która została zapisana w postaci ruchu materii w czasie i przestrzeni. Jeżeli zatem przestrzeń jest nieskończona to teoretycznie nie istnieją żadne ograniczenia dotyczące scenariuszy naszego życia. W praktyce jednak okazuje się, że prawo to nie uwzględnia wolnej woli drugiego człowieka. I właśnie dlatego nie może mieć zastosowania. Istnieje jeszcze jedno niebezpieczeństwo, które sprawi, że przeżyjemy życie w ogóle go nie zauważając. Przeoczymy je, ponieważ w naszym umyśle w pewnym momencie zasiejemy ziarno, które będzie od tej pory jedynym uosobieniem szczęścia. Jak pierwsza miłość do której porównujemy od tej pory wszystkie pozostałe relacje.
Dwie główne bohaterki – Mirka i Ewa, jako punkt zero na osi współrzędnych swojego losu przyjęły, że szczęście da im jedynie zdobycie miłości tego samego mężczyzny. Niczego nieświadomy Igor, w tej opowieści zabierze głos dopiero w trzecim tomie trylogii „Transformacja Cienia”. Ponieważ wolą Igora było odrzucenie obu kobiet – przestrzeń wariantów potrzebowała do materializacji ich woli, pomocy ze strony demonicznej siły. Jednak w zamian za spełnienie – demon oczekuje sowitej zapłaty.