TWORZENIE BOSKIEGO ROZKWITU – książka, która uskrzydla

dnia

Nakładem wydawnictwa Ezooneir za parę dni ukaże się książka Bogumiły Olin “Tworzenie boskiego rozkwitu”. To wyjątkowa pozycja dla każdego, kto pragnie wartościowo żyć z poczuciem przebaczenia sobie i innym, łagodności i szacunku dla wszystkiego, co nas otacza. Życie daje nam czasami bolesne doświadczenia, ale jeżeli spojrzymy na nie z dystansem okazuje się, że możemy zmienić ból w rozumienie i przebaczenie. Nie ma to nic wspólnego ze szlachetnością cierpienia i jego religijną gloryfikacją. Bóg również tutaj jest przedstawiony w zupełnie inny sposób niż zostaliśmy tego nauczeni.


„Co się dzieje, kiedy wchodzimy w uwarunkowany świat i rodzimy się w ograniczoności? Najpierw nasza egzystencja zależy od rodziców, później od otoczenia, społeczeństwa, kraju, Ziemi jako planety i od Boga, (…) Niewłaściwym wydaje się oceniać negatywnie ten ograniczony system, bo w rezultacie otrzymamy tylko negatyw, który wprowadzamy do własnego życia. A przecież to są tylko warunki gry za pomocą której zdobywamy takie, a nie inne doświadczenia. Zgodziliśmy się na nią, a więc co jest najwłaściwsze w takim punkcie mojej świadomości? Co się zadzieje, jeśli zacznę być wdzięcznym za wszystko? Jeśli przyjęliśmy koncept, że to my wszystko tworzymy w naszym świecie, to wyrażając wdzięczność, dajemy sobie prawo do nowych wyborów. Jeśli jesteśmy w stanie wyrazić wdzięczność naszemu strachowi, lękowi, jego funkcja się kończy. Traci swoją moc, bo nasze uznanie spowodowało jego spełnienie. ”

Fragment książki “Tworzenie boskiego rozkwitu” Bogumiła Olin

Znasz to uczucie, gdy treść tak rezonuje z Twoim wnętrzem, że z fascynacją podkreślasz najbardziej istotne zdania? Po czym reflektujesz się, bo masz ochotę zaznaczyć w tekście dosłownie wszystko? Tak jest z tą książką. Słowa wznoszą Cię od pierwszej chwili, przynoszą ulgę, zmieniają perspektywę, pomagają w wybaczeniu sobie. Bogumiła pisze tak przepięknie, jakby się rozmawiało z najlepszą przyjaciółką. Nie sili się na wyszukane definicje i kwieciste dywagacje. Czytelnik jest tutaj cały czas obecny, przywoływany do odpowiedzi i osobistych refleksji. Autorka odwołuje się zarówno do intuicji, jak i zdrowego rozsądku. Jesteśmy lustrami dla innych ludzi. Przeglądając się w autorce jak w zwierciadle, dostrzegam w sobie lepszego człowieka. Przestaję być pragmatyczna. Ufam. Czuję ukojenie i spokój. Natomiast nam wszystkim Bogumiła daje najcenniejszy prezent – możliwość współtworzenia boskiego rozkwitu. A zatem twórzmy Nową Ziemę, bo warto. Polecam najserdeczniej!

Ezo Oneir – dyrektor wydawnictwa

Spis treści

1. Świadomość, dlaczego jest istotna?

2. Kim Ja właściwie jestem?

3. Jeśli moje wierzenia kształtują moje życie to jak się w tym odnaleźć?                           

4. Co zrobić z natłokiem negatywnych myśli?

5. Suwerenność a zarządzanie emocjami

6. Uznanie podstawą Współtworzenia i jego aspekty:

            A. Siebie

            B. w Rodzinie

            C. w Środowiskach i Społeczeństwie

            D. dla Całości Istnienia

7. Boski Rozkwit jako działanie Prawa Wartości Dodanej Dodatniej

8.  Aspekty Komunikacji

Dodatek „Piękno istnienia”

Zakończenie


Leave a Reply