Jowita Woszczyńska – zwycięstwo kreatywności

“Utalentowana dekoratorka Jowita Woszczyńska w niedzielę (20 X) w Mediolanie wywalczyła złoty medal Cake Designers World Championship”.

Czekałam na wyniki z niecierpliwością, chociaż były w moim odczuciu przesądzone. Dlaczego? Bo byłam świadkiem tego, co działo się przed mistrzostwami i kibicowałam przygotowaniom. Dla mnie, artystki i osoby, która postawiła w życiu na kreatywność i coś więcej niż bycie rzemieślnikiem, fachowcem, ta sytuacja jest potwierdzeniem, że warto iść za głosem serca i doskonalić talent. Zwycięstwo Jowity to znak, że świat potrzebuje artystów po to, aby stać się piękniejszym miejscem.

W mojej głowie pojawiają się obrazy sprzed dwóch lat. Pierwsze wspomnienie dotyczy naszej sesji fotograficznej, kiedy spotkałyśmy się pierwszy raz. To miała być artystyczna sesja zdjęciowa jej córki w magnoliach ogrodu botanicznego w Bydgoszczy. Jowita miała przy okazji przynieść do sfotografowania – jak to określiła – “mały torcik”. Gdy zobaczyłam co przyniosła ze sobą od razu wiedziałam, że mam do czynienia z kimś, kto jest skazany na sukces. Najbardziej zadziwiające było w tej całej sytuacji to, że Jowita na moje komplementy reagowała lekkim zdziwieniem i starała się załagodzić mój entuzjazm twierdząc, że “to nic specjalnego”.

Zaproponowałam wtedy, że jeżeli cokolwiek wykona, chcę to sfotografować. Od tego czasu spotykałyśmy się w plenerze, żeby nadać odpowiednią oprawę dla cudów, które wychodziły spod jej rąk. Oto kolejny:

Fot. Ezo Oneir (ezooneir.com)

W międzyczasie działy się cuda.Skromność i talent Jowity okazały się jej biletem do sukcesu. Zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata Cake Designers World Championship 2017.

A oto zdjęcia tortu, który zdobył pierwsze miejsce na Expo Sweet w 2019 roku:

Sesja detali i tortu, który wygrał mistrzostwa świata Cake Designers World Championship 2019:

Leave a Reply