CHIRON W RYBACH – trylogia o wieloświatach, rozczarowaniu współczesną duchowością i poszukiwaniu własnej drogi

„Porusza, trafia w sedno, podejmuje polemikę o współczesnej kondycji duchowości” – takie ostatnio opinie przeczytałam na temat trylogii. Czuję, że zadanie zostało wykonane. Ten cykl powieści po prostu musiał powstać. O czym konkretnie opowiada? Sny mieszają się z jawą, wejście do równoległych rzeczywistości istnieje, a byty zawieszone pomiędzy światami pełnią funkcję anielskich i diabelskich pomocników. To współczesne „Miasteczko Twin Peaks” w realiach korporacyjnego świata łaknącego oświecenia.

„Chiron w Rybach” – trylogia na którą składają się „Burze na Słońcu”, „Imperium Lilith” oraz „Transformacja cienia” to niszowa, surrealistyczna trylogia o współczesnym świecie XXI wieku, gdzie pęd życia miesza się z usilnym poszukiwaniem tego, kim jesteśmy. Opowieść o tym, jak duchowość i założenia New Age zostały zweryfikowane przez rzeczywistość.

Ewa – pracownica dużej korporacji ubezpieczeniowej nie realizuje planu sprzedażowego. Chcąc ratować swoją posadę, spotyka się z Igorem Horstem i zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia. W tym samym dniu poznaje jego dobrego przyjaciela Wincenta. Niedługo potem, za namową Weroniki, koleżanki z pracy, dołącza do grupy reiki, której przewodzi Wincent. Przywódca robi na Ewie niekorzystne pierwsze wrażenie. Ta jednak chce być bliżej tajemniczego Igora, który jednak nie do końca uczestniczy w rytuałach grupy. Ewa przekonuje się jednak do mistrza za sprawą członkiń zgromadzenia, które odkrywają przed nią nowe, nieznane dotąd pokłady świadomości. Dziewczyna zdobywa przekonanie, że bycie w grupie i przyjęcie inicjacji ze strony nauczyciela jest jej receptą na szczęście i spełnienie. Niestety inicjacja reiki okazuje się dla niej fatalna w skutkach. Ewa robi się coraz słabsza, mdleje, a jej ciało fizyczne zaczyna się wyniszcza. Ewa zostaje wyrzucona z grupy pod pozorem uprawiania czarnej magii i czynienia rytuałów mających szkodzić członkom zgromadzenia. W tym samym czasie otrzymuje wypowiedzenie z pracy, a jej miłość życia – Igor, znika bez śladu…

W „Imperium Lilith” Ewa trafia na ślad Igora w Annowie, miejscowości o której krążą niepokojące legendy. Czy pozna jego tajemnicę? Akcja rozgrywa się w posiadłości nad jeziorem, gdzie zacierają się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. To właśnie tutaj łączą się światy duchowy i materialny oraz odbywają się rozmowy na temat przeznaczenia człowieka. Istnieje prawdopodobieństwo, że jeżeli nie w tej rzeczywistości, to przynajmniej możemy być szczęśliwi w światach równoległych. Okazuje się, że istnieje możliwość sprawdzenia, co takiego dzieje się w wieloświatach.

„Transformacja cienia” to podróż do równoległej rzeczywistości, gdzie życie głównych bohaterów potoczyło się inaczej. W jakim momencie ich linie losu rozdzieliły się na różne przestrzenie wariantów? I gdzie jest Igor?

Przy konstruowaniu fabuły powieści wykorzystane zostały za zgodą autorek informacje o astrologii Marii Matuszewskiej ( http://moonsetstory.blogspot.com) oraz interpretacja i analiza mitów Faridy Sorany ( https://ciemnanoc.pl). Zauważalne jest inspirowanie się wątkami surrealizmu Davida Lyncha.

BOHATEROWIE TRYLOGII – WSPÓŁTWORZENIE BAŚNI O WIELOŚWIATACH

Oto imponująca galeria osób, które postanowiły wziąć udział w wydaniu powieści i wcielić się w bohaterów z trylogii. Ilustracje z ich wizerunkiem zdobią karty książek, wprowadzając w inną rzeczywistość.

PRASA O POWIEŚCIACH

Wszystkie części trylogii można zakupić u autorki, pisząc na: ezooneir@gmail.com

Terminy spotkań autorskich:

17 październik 2019 Toruń, Grande Coffee 17:30

25 październik 2019 Bydgoszcz, Barka Lemara 18:00

EZO ONEIR ®
Surrealistyczna artystka wizualna, fotograficzka, powieściopisarka, wydawca książek o duchowości, wykładowca akademicki, twórca warsztatów wyzwalania kreatywności, prezes fundacji Przestrzeń Wariantów. Współzałożycielka Creativity First Academy – Europejskiej Szkoły Kreatywności. Niegdyś pracownik kadry zarządzającej w kilku korporacjach. Zrezygnowała z rozwoju kariery na rzecz działalności artystycznej i prowadzenia własnego biznesu.Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s