Kompendium do trylogii “Chiron w Rybach” (e-book)

 
Pomysł wydania e-booka powstał na skutek spotkań z moimi czytelnikami i bywalcami spotkań autorskich. Otrzymałam też wiele osobistych wiadomości, które utwierdziły mnie, że warto opisać temat od strony konkretnych założeń i definicji.
 
 
 
SŁOWO O TRYLOGII “CHIRON W RYBACH”
 
 
Skoro mowa o wyjaśnieniach to na początek dla przypomnienia trochę historii. W 2017 roku ukazała się pierwsza część trylogii “Burze na Słońcu”. Tytuł nakierowuje czytelnika, że wydarzenia, które są opisane w powieści powstały na skutek działań siły wyższej. Poznajemy Ewę – typową pracownicę dużej korporacji, która na skutek niespodziewanych wydarzeń przebudza się duchowo. Okres czasu w jakim śledzimy losy głównej bohaterki to przełom 2012 roku, kiedy miały miejsce jedne z największych burz na Słońcu.
 
“Imperium Lilith” to tytuł nawiązujący do mitologicznej bogini, która słynęła z cech nieakceptowalnych społecznie. W wielu opracowaniach stanowi tzw. ciemną stronę kobiecości, a raj u boku Adama okazał się dla niej więzieniem. Ale to nie wszystko. Lilith to również pojęcie w astrologii, którym nazywa się Czarny Księżyc. Ciemna strona Księżyca, niewidoczna i wyparta, symbolizuje zakorzenione w nas cierpienie. Astrologia pozwala na ukazanie w naszych kosmogramach wpływu Lilith na nasze zachowania i emocje.  W fotografikach do książki uwzględniłam ciemną stronę Księżyca m.in. na wizerunku Szeptuchy (galeria powyżej). Bohaterowie spotykają Lilith osobiście i od przebiegu tych spotkań zależy ich przyszły los.
 
 
Chiron to w astrologii termin określający Wewnętrznego Uzdrowiciela naszych ran. W rybach przebywał w znaku Ryb 7 lat począwszy od 2010/2011 roku. W tym czasie wielu z was z pewnością odczuło pewną zmianę epoki. Podział społeczny, wychodzenie ze schematów, budzenie się do działań, które do tej pory pozostawały poza naszym zasięgiem. Wydobył na wierzch wszystko, co nie jest miłością i co wymagało uleczenia. Niezrozumienie, cierpienie, samotność w tłumie, uwikłanie, demonizacja lęków i projekcja ich na innych. Wszystko to okraszone dużą dozą mistycyzmu.
Stąd nazwa trylogii “Chiron w Rybach” – ponieważ trylogia obejmuje okres wydarzeń od 2012 do 2018 roku.
 
 
 
EMOCJE PRZEŁYKANE POWOLI
 
Na ten moment cykl moich powieści trafił do osób, które ich treść odbierają bardzo emocjonalnie. “Burze na Słońcu” połyka się w jeden wieczór, “Imperium Lilith” przełyka tygodniami. Skąd taka różnica? “Burze” to wartka akcja i życiowy rollercoaster, “Imperium” to przemyślenia na pograniczu… życia i śmierci.
“Transformacja Cienia” ukaże się w tym roku i dopełni całości. Poda rękę i pozwoli przytulić swoje życie. Bo kto dotarł do granicy życia i śmierci ten wie, jakim cudem jest istnienie i że przejawia się ono nieskończonością absolutu.
 
Postanowiłam przed premierą trzeciej części wydać e-book, który ułatwi czytelnikowi lekturę i głębsze odkrywanie siebie w sercach bohaterów. Rozważania i tezy zawarte w kompendium stanowią wprowadzenie do świata fikcji literackiej stworzonej w trylogii i pozwalają lepiej zrozumieć wybory i losy jej bohaterów, a także samo umiejscowienie fabuły. Powieści bazują bowiem na odmiennym systemie wartości i przekonań niż powszechnie przyjęty.
Co ważne – kompendium pozwoli przeczytać “Transformację Cienia” od razu ze zrozumieniem zagadnień i symboliki.
 
 
ZAWARTOŚĆ E-BOOKA
 
 
Czym jest archetyp cienia i jego projekcji według psychologii analitycznej?
Na czym polega transerfing rzeczywistości?
Czy wieloświaty istnieją naprawdę?
Dlaczego szamanizm i mediumizm są tematem tabu?
Współczesna astrologia wyrocznią czy wskazówką?
Czym są demony i co mają wspólnego z wypartą częścią naszej osobowości?
Nawiązanie do “Mandali Cienia” Farida Sorana, która stanowi klucz do ostatniej części powieści.
Zbiorowa świadomość ludzkości według badań naukowych.
 
Te wszystkie zagadnienia łączą się w jeden system filozoficzny, który otwiera pole do alternatywnych rozważań nad przeznaczeniem człowieka.
 
 
 

Leave a Reply