Imperium Lilith – niezwykła wystawa

16 listopada 2018 roku o godzinie 18:00 w Wieży Ciśnień w Bydgoszczy (ul. Filarecka 1), odbędzie się wernisaż artystyczny pt “Imperium Lilith”. Wystawa jest fotograficzną wyprawą do magicznego świata powieści o tym samym tytule. Kadry przedstawiające bohaterów książki zostały wykonane na podstawie opisów w niej zawartych.

Fabuła umiejscowiona jest w Annowie nad jeziorem Bagno. To właśnie tam los zaprowadził Ewę, którą czytelnicy znają z pierwszej części powieści “Burze na Słońcu”. Imperium jest w odbiorze bardziej metaforyczna i surrealistyczna. Cała podróż odbywa się raczej w sercach jej bohaterów. Przestrzeń pochłonięta przez przyrodę oddycha poruszanymi tematami, takimi jak jak symbolika śmierci, odniesienia do mitologii, nieśmiertelność duszy, wybór pomiędzy sercem, a ego. Najbardziej istotnym przesłaniem jest jednak teoria istnienia światów równoległych i próba życia w konkretnej przestrzeni w ramach jednego wariantu rzeczywistości.

Osoby, które wsparły wydanie powieści, będziemy mogli podziwiać na jej kartach. Pierwszą odsłoną zdjęć zamieszczonych w Imperium będzie właśnie wspomniany powyżej wernisaż. Ezo Oneir przez całe dwa miesiące trwania zbiórki, odwiedzała bohaterów w najróżniejszych zakątkach Polski. Zielona Góra, Warszawa, Strzelno, Chełmno, Starogard Gdański to jedynie kilka miast z których pochodzą modele wcielający się w postacie z powieści. I już teraz wiadomo, że to będzie niezwykły wieczór, bo prawie wszyscy zaszczycą wernisaż swoją obecnością.

Przygotowane fotografie będą zawierały najważniejsze cytaty z powieści, aby móc przybliżyć fabułę “Imperium Lilith” odwiedzającym. Słodki poczęstunek i toast gwarantowany.

Leave a Reply